Druga porażka Wełny

W rozegranym w sobotnie popołudnie meczu 15. kolejki 2 grupy Klasy A piłkarze RKS Wełna Rogoźno ulegli u siebie zespołowi Iskra Wyszyny 2:4.

Trzeba podkreślić, że była to dopiero druga porażka na 15 odbytych meczy.

Pierwsza połowa była dynamiczna. Pierwszym ważnym akcentem było otwarcie wyniku w 5. minucie przez Łukasza Wilczyńskiego na 1:0 dla Wełny.

Następnie między 13. a 26. minuta trzech zawodników otrzymało żółte kartki, z czego dwóch piłkarzy gospodarzy: Bartosz Nowak w 15. i Adam Rybarczyk w 26. minucie.

Następnie w odstępie zaledwie dwóch minut zespół gości wyszedł na prowadzenie, strzelając bramki w 31. i 33. minucie i doprowadzając do zmiany wyniku na 1:2 dla Iskier.

W 36. minucie boisko opuścił ukarany żółtą kartką Adam Rybarczyk, którego zastąpił Jakub Zloch.

Druga połowa była równie bogata w gole jak pierwsza, niestety na korzyść gości.

W 68. i 85. minucie podwyższyli wynik spotkania na odpowiednio 1:3 i 1:4. Mimo przeprowadzanych zmian, wynik spotkania nie poprawiał się na korzyść Wełny.

W doliczonym czasie gry dwaj zawodnicy Wełny: Maciej Walkowiak i Patryk Zloch zostali ukarani żółtymi kartkami.

W 6. minucie doliczonego czasu gry nasz najlepszy strzelec Krzysztof Zieliński ustalił wynik spotkania na 2:4.

W wyniku porażki Wełna straciła fotel lidera grupy na rzecz lokalnego rywala Rożnovii Różnowo. Obecnie zajmuje w tabeli 2. miejsce z 36 punktami i 2 straty do lidera.

Następny mecz Wełna rozegra właśnie z z obecnym liderem w Rożnowie 10 kwietnia o 11:00.

Źródło: laczynaspilka.pl