Dofinansowanie dla rogozińskich szkół


Na Fanpage Roman Szuberski – burmistrz Rogoźna na Facebooku czytamy:

Blisko 7 milionów złotych trafi do Gminy Rogoźno na termomodernizację 3 szkół.
Dofinansowanie jest wynikiem kilkuletnich starań i prawidłowo przygotowanej dokumentacji do programu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych” – programu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Złożono w nim 214 wniosków na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania w wysokości ponad 870 mln zł. Na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska czytamy: Operator Programu (MKiŚ wraz z NFOŚiGW) dołożył wszelkich starań, by spośród tak wielu projektów wybrać najlepsze, których realizacja przyniesie najwyższy efekt społeczny i ekologiczny. Pozytywną ocenę merytoryczną oraz rekomendację do dofinansowania uzyskały 164 projekty. Dostępne środki pozwoliły na umieszczenie na liście podstawowej 23 projektów, w których łączna kwota przyznanego dofinansowania to ponad 85,5 mln zł (czyli ponad 19,8 mln euro), pozostałe 141 projektów znalazło się na liście rezerwowej.
Wniosek Gminy Rogoźno uzyskał 104 pkt, dofinansowanie w wysokości 6.820.898,32 zł i znalazł się na pierwszym miejscu w decyzji.
Zmodernizowane zostaną: Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie, Szkoła Podstawowa w Parkowie i Szkoła Podstawowa w Budziszewku.
Szczegóły o programie i pełna lista złożonych wniosków pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/klimat/wybrano-projekty-do-dofinansowania-w-ramach-kolejnych-konkursow-energetycznych-programu-srodowisko-energia-i-zmiany-klimatu?fbclid=IwAR0WK_ilLQbet1VwaTkGWru1YzftcTJoX4qRQwU2KAedMFuI8YYxLGdBWvo

Źródło https://www.facebook.com/Roman-Szuberski-burmistrz-Rogo%C5%BAna-618923421546072/

Powiązane wpisy:

Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *