Dobre wieści dla barokowych zabytków Wełny


Na Fanpage Błażej Cisowski – Radny Powiatu Obornickiego na Facebooku czytamy:

♦️ W trakcie poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa Wielkopolskiego zadecydował o rozdziale kwoty 1,5 mln zł z budżetu Samorządu Województwa na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach w regionie. Spośród 72 przyznanych dotacji dwie dotyczą powiatu obornickiego, a dokładniej wsi Wełna.
♦️ 40 tys. zł to wsparcie dla pierwszego etapu prac remontowych przy zrujnowanym pałacu Rostworowskich w Wełnie (to wspaniała wiadomość, bo jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że dla tego 250-letniego unikatowego zabytku związanego z Józefem Wybickim nie ma już ratunku), a 20 tys. przyznane zostało na dalsze prace przy niezwykłych malaturach wnętrza wełneńskiego kościoła -ich autorem jest Adam Swach.
♦️ Wełna to barokowa perełka powiatu obornickiego. Miejmy nadzieję, że z czasem wszystkie jej XVIII-wieczne zabytki (pałac, kościół, oficyna, kolumny) odzyskają dawny blask.
♦️ Ps. Załączone zdjęcie pałacu w Wełnie zrobiłem w styczniu tego roku.

źródło: https://www.facebook.com/bcpob/

Powiązane wpisy:

Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *