Do trzech razy sztuka

14 września odbyła się I runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu pilskiego. Po raz trzeci w tych rozgrywkach wystąpiła drużyna Prusiec od lat kierowana przez Łukasza Zaranka. Tym razem los na drodze piłkarzy-amatorów z Prusiec postawił drużynę LZS Wiatrowo. Mecz w niedzielne popołudniu został rozegrany na stadionie rywali. Tłumnie przybyła publiczność zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych kibiców, oglądała trzymające w napięciu widowisko sportowe. Po pierwszej połowie Pruśce prowadziły 2:0 po dwóch bramkach Adriana Moeglicha (asysty: Radosław Zaranek i Damian Wachowiak). W drugiej odsłonie spotkania widać było utratę sił i koncentracji, dlatego tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Marczyka (OZPN Piła) widniał wynik 2:2. Ostatnie dziesięć minut spotkania zawodnicy Łukasza Zaranka zagrali w osłabieniu albowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Prusiec – Mateusz Czarnecki.
Po dramatycznej końcówce, w której każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść o awansie do kolejnej rundy musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali piłkarze, na co dzień występujący w Gminnej Lidze Piłki Nożnej w Rogoźnie, wygrywając z LZS Wiatrowo 3:1. Mimo olbrzymiego zmęczenia przez kilkanaście minut zawodnicy i sztab szkoleniowy świętował wymarzony awans. „Do trzech razy sztuka” – powiedział kierownik drużyny Łukasz Zaranek, który od zawodników otrzymał godne podziękowanie za wysiłek włożony w doprowadzenie spraw formalnych i organizacyjnych do szczęśliwego finału. Zespół AgriMac Pruśce wystąpił w składzie: Patryk Dąbrowski, Dawid Wachowiak, Krzysztof Warzbiński, Jan Buczek, Mateusz Czarnecki, Mariusz Wojtyś, Radosław Zaranek, Krystian Lewandowski, Adrian Moeglich, Damian Wachowiak, Maciej Gracz; rezerwowi: Patryk Torzewski, Łukasz Zaranek. Losowanie kolejnej rundy Pucharu Polski już 17 października, a mecz rozegrany zostanie 2 listopada.

agimac-prusce-2014
źródło: Goniec Rogoziński nr 21/596

(Odwiedzono 45 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl