Dla trzeźwości?

wodka i kieliszki25 maja nasza rada miejska podjęła uchwałę, w myśl której z naszej wspólnej kasy wydamy na rzecz Miasta Piła ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jest przeznaczenie tej kwoty – „czynności wobec osób nietrzeźwych z terenu Gminy Rogoźno”. Dlaczego musimy płacić Pile w imię trzeźwości? Na wniosek komendanta policji, poparty przez komisję społeczną rady powiatu obornickiego, zarówno my, jak i Oborniki i Ryczywół, mamy dać pieniądze na trzeźwienie „naszych” poza miastem – w Poznaniu.

Zdaniem starosty Adama Olejnika – stosowany obecnie system rozwiązywania problemów osób nietrzeźwych (zamiast do ośrodka „trzeźwości” do aresztu) jest niewłaściwy i uciążliwy dla zainteresowanych oraz ich rodzin, a także utrudnia pracę służb porządkowych. Odpowiedzialna w starostwie za sprawy obywatelskie – Urszula Bak – rozmawia z właścicielem poznańskiej izby wytrzeźwień przy ulicy Podolańskiej, czyli z władzami Poznania, w sprawie korzystania przez obywateli gmin powiatu obornickiego z tego miejsca. Jak na razie – płacimy za trzeźwość w Pile.

źródło: Goniec Rogoziński nr 13/614

(Odwiedzono 26 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *