Dla Mai – Rockowe Zaduszkicisha-koncert-31-10-2014
Niezależna Rogozińska Scena Muzyczna i Rogozińskie Centrum Kultury po raz czwarty zaprosiło na Rockowe Zaduszki. Tym razem odbył się Koncert Charytatywny, na którym zagrały trzy rogozińskie zespoły: debiutujące PAINKILLER i THE JEFF oraz znana już CisHa (tym razem akustycznie z towarzyszeniem gości). Podczas koncertu zbierano pieniądze na leczenie dla pięcioletniej mieszkanki naszego miasta – Majki Roszkiewicz, chorej na nowotwór.

Pod koniec lipca tego roku Maja nagle trafiła do szpitala z niepokojącymi objawami neurologicznymi. Po serii badań okazało się, ze dziecko jest chore na wieloogniskowy nowotwór mózgu – glejak złośliwy GIII. Maja została przetransportowana do Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przeszła neurochirurgiczną operację usunięcia największego z guzów, który stwarzał bezpośrednie zagrożenie życia. Poddawana intensywnej chemioterapii, a czeka ją radioterapia. Ze względu na obecność kilku guzów w mózgu, szansę na wyleczenie dziecka w Polsce są znikome: możliwości neurochirurgiczne zostały wyczerpane, a jedyną dostępną formą leczenia zaproponowaną przez lekarzy w Warszawie jest długotrwała i wyczerpująca organizm radio i chemioterapia.
Ale pojawiła się szansa na leczenie Majeczki za granicą: neurochirurdzy z niemieckiej kliniki Charite – UniverstTatsmedizln Berlin zapoznali się z historią choroby Mai i są gotowi podjąć się operacyjnego leczenia dziecka – usunięcia pozostałych guzów. Koszt takiej operacji w Niemczech wynosi 30 000 Euro. Jest to kwota przerastająca możliwości finansowe rodziców, zwłaszcza, że jest bardzo mało czasu na jej zgromadzenie. Ale chcą walczyć o życie dziecka, dlatego proszą Państwa o pomoc i wsparcie w uzbieraniu środków na opłacenie operacji Mai. Jej przeprowadzenie może uratować Majeczkę, gdyż stworzy szansę na pierwszy krok na długiej drodze ku wyzdrowieniu. Pomóc Mai można, wpłacając pieniądze na konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Al. Dzieci Polskich 20 lok.120A, 04-730 Warszawa.

Już od czterech lat w okolicach 1 listopada mamy w Rogoźnie okazję uczestniczyć w koncercie ROCKOWE ZADUSZKI.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia w 2011 roku był ówczesny lider zespołu OJCOWIE Przemysław Nowaczyk który z grupą przyjaciół i przy współpracy z RCK zapoczątkował tą cykliczna imprezę i trwa to do dzisiaj.

Zaduszki zawsze były okazją do zaprezentowania się lokalnych zespołów i zaproszonych gości. W tym roku dodatkowo organizatorzy postawili porzeczkę wyżej i nadali koncertowi charakter charytatywny. Rogozińska młodzież pokazała wielkie serce i w liczbie 200 osób przybyła do sali Ośrodka Kultury bawiąc się i jednocześnie wspierając mieszkankę naszego miasta. Dla MAJKI ROSZKIEWICZ zebrano 1473 zł.

Wykonawcy i publiczność jak zawsze bawili się znakomicie a ROCKOWE ZADUSZKI już na stałe wpisały się do kalendarza Rogozińskich imprez kulturalnych.

Poniżej dwa wideo z tej imprezy

foto.(CisHa i goście) R.Cichacki
źródło: Goniec Rogoziński nr 23/598 i eoborniki.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 183 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.