Derby Powiatu dla Wełny

W sobotnim meczu 19. Kolejki grupy II piłkarskiej Klasy A zespół Wełny Rogoźno pokonał u siebie w derbach Powiatu Obornickiego drużynę LKS Lipa 1:0 (0:0).

W pierwszej połowie poziom gry i rozgrywanych akcji był podobny w wykonaniu obu zespołów, jednak to LKS miał więcej okazji w postaci stałych fragmentów gry – rzutów rożnych.

W 41. minucie kapitan RKS Sławomir Urban nie wykorzystał rzutu karnego, strzał został obroniony przez bramkarza gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dominacji Wełny na połowie przeciwnika, jednak długo nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. W 73. minucie RKS wyszedł na prowadzenie za sprawą strzału Jakuba Bartola po stałym fragmencie gry. Od tego momentu dało się zauważyć przebudzenie LKS-u, o czym świadczyło kilka bliskich golu sytuacji. Zawodnicy gospodarzy nie pozostawali dłużni i również wyprowadzali ataki na bramkę przeciwnika.

Co warte zauważenia, grze zawodników towarzyszył mocny doping najbardziej zagorzałych kibiców Wełny i obecność sporej grupy kibiców na trybunach.

Po meczu przynajmniej do jutra Wełna będzie liderem grupy II klasy A z 42 punktami, wyprzedzając drużyny Roznovii Rożnowo i Sokoła Mieścisko.