Czas na własną elektrownię na dachu


Elektrownie słoneczne, montowane na dachach budynków, stają się coraz bardziej popularne! Nic w tym dziwnego, prąd bowiem drożeje i ze względu na zmiany cywilizacyjne i klimatyczne – drożeć będzie! Własna elektrownia pozwala zaoszczędzić spore pieniądze! Szczególnie w długiej perspektywie.

Prognozy wzrostu cen energii elektrycznej są mocno rozbieżne. Trudno odpowiedzialnie powiedzieć, ile będzie wynosiła podwyżka! Warto jednak mieć na uwadze opinie ekspertów na temat planowanego wzrostu cen, który miał nastąpić w 2019 roku. Wskazywali oni na przedział między 15 a 40 procent! W 2020 roku z pewnością czekają nas podwyżki! Mogą być wysokie!!!

Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi jest więc naturalne i w pełni uzasadnione. W ubiegłym roku wzrost sprzedaży w Polsce w stosunku do roku 2017 wyniósł aż 100%!!! Tendencja ta jest wzrostowa. Trend ten zapewne będzie się utrzymywał – bądź też nawet nasilał – przez wiele następnych lat!

Oferowane na runku instalacje są wytwarzane w dwóch technologiach: obecnej na rynku od dawna Bus Bar i innowacyjnej – SmartWire. Te pierwsze produkowane są poza granicami Polski – głównie w Azji, a drugie – wytwarzane są na szwajcarskiej technologii w Bydgoszczy! Polska fabryka należy do kilku najnowocześniejszych na świecie!

SmartWire – technologia XXI wieku

Instalacje fotowoltaiczne SmartWire to – jako się rzekło – najnowocześniejszy produkt na rynku, który przewyższa wieloma swoimi parametrami panele słoneczne, wytwarzane w technologii Bus Bar. Bydgoski producent daje na nie aż 35 lat gwarancji! Panele SmartWire są też bardziej wydajne (nawet o 15%) i dużo mniej odporne na utratę mocy wraz z upływem lat. Biorąc powyższe pod uwagę, trzeba podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna to inwestycja – w przypadku technologii SmartWire – na minimum 30 lat!

Dla kogo panele Smartwire?

O zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej SmartWire mogą myśleć osoby, które płacą rachunki za prąd już w wysokości 220 zł za dwa miesiące. Przy rachunku tej wysokości zużycie prądu wynosi rocznie 2538.46 kW. Pamiętać trzeba, że aby móc podłączyć instalację do sieci operatora, trzeba mu oddać 20 procent pozyskanej energii. Instalacja więc musi mieć moc wyższą o wspomniany “haracz”. W tym przypadku będzie to: 3046.152. W dużym uproszczeniu, nie uwzględniając np. zacienienia dachu i jego orientacji, można przyjąć, że potrzeby energetyczne zaspokoi 11 modułów o mocy 285 kW lub 10 o mocy 305 kW.

Z powyższego rachunku wprost wynika, że instalacja fotowoltaiczna SmartWire to propozycja dla większości polskich gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm, hoteli, hal produkcyjnych czy magazynowych itp.

Więcej na stronie: http://www.oze-wielkopolska.pl


(Odwiedzono 163 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *