Czarni Boguniewo najlepsi

czarni_boguniewoBezapelacyjnym zwycięstwem drużyny z Boguniewa zakończył się sezon 2012/2013 Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Sezon wyjątkowy, bo najdłuższy jak do tej pory, z największą liczbą zgłoszonych drużyn, szesnastu. Jesień pokazała, że do walki o tytuł pretenduje
aż siedem zespołów, przez co rywalizacja niezwykle zacięta stała się interesująca dla sporego grona kibiców. Od pierwszych kolejek w szczycie tabeli zagościli zawodnicy Czarnych Boguniewo i tylko raz w ostatniej kolejce pierwszej rundy oddali prowadzenie najgroźniejszym rywalom, drużynie Studzieńca. Po przezimowaniu na drugim miejscu i zwycięstwie w pierwszym meczu wiosny z Radstalem Rogoźno (trzecie miejsce), boguniewscy chłopcy nie oddali fotelu lidera aż do końca rozgrywek, z meczu na mecz śrubując rekordowe wyniki i skutecznie zwiększając przewagę nad rywalami. Warto dodać, że zwycięski zespół w sezonie nie uznawał kompromisów, wygrał wszystkie oprócz dwóch konfrontacji i nie zanotował żadnego remisu. Tylko dwa zespoły mogły cieszyć się zwycięstwem nad mistrzami, Pruśce (czwarte miejsce) i Parkowo (szóste miejsce) jednak tylko drużyna Prusiec, spośród całej ligi ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, w dwumeczu 6:4. Najlepszy atak, jak i obrona w rozgrywkach przypadła zwycięzcom, ponad sto bramek strzelonych i zaledwie kilkanaście straconych. Najlepszy napastnik Szymon Wojciechowski ustrzelił ich ponad 40. Zespół do siatki przeciwników trafiał średnio co 23 minuty, 3,96 bramki na mecz i tracił około 0,6 w
meczu czyli średnio co 143 minut. W każdym meczu strzelali minimum jedną bramkę, a w
siedemnastu spotkaniach zachowali czyste konto. Powyższe statystyki świadczą o tym,
że pokonać mistrzów ligi w tym sezonie było wyjątkowo trudno, a przeskoczyć ich w
tabeli wymagało równej gry przez obie rundy, niestety – dla przeciwników – Boguniewo
w rundzie wiosennej było jeszcze lepszym zespołem, wygrywając wszystkie spotkania, w
tym decydujące jak się okazało o układzie tabeli z Pruścami, wygrane w ostatniej
minucie po bramce kapitana i kierownika drużyny z Boguniewa, Mateusza Grześkowiaka.
Kibice bezdyskusyjnie uznali to spotkanie najciekawszym w lidze. By następne sezony
były jeszcze ciekawsze już na przyszłość trzeba zadbać o boiska, którym bardzo
przeszkadza sucha wietrzna pogoda, murawy wietrzeją i stają się twarde bez
podlewania, a w gminie brakuje wałów do równania płyt. Skład drużyny mistrzowskiej:
Mateusz Grześkowiak, Krzysztof Stefański, Jacek Łukowski, Bartosz Banaszak, Dawid
Ber, Fabian Drews, Łukasz Garguliński, Piotr Golak, Adrian Krzyśka, Dariusz Panowicz,
Krzysztof Słodowy, Maciej Walkowiak, Michał Walkowiak, Dawid Witkowski, Szymon
Wojciechowski, Tomasz Wólczyński, Adrian Sykut, Jarosław Złoch. Oficjalne zakończenie
GLPN odbyło się 30 czerwca 2013 r. podczas festynu w Garbatce.

źródło: Kurier Rogoziński nr. 14/563

(Odwiedzono 46 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl