Ciężarówka z tucznikami ugrzęzła na poboczu

W poniedziałek na poboczu drogi prowadzącej ze Studzieńca do Budziszewka ugrzązł samochód ciężarowy, którym przewożono tuczniki. Pojawiło się zagrożenie, że pojazd przewróci się na bok.

Do zdarzenia doszło po godz. 11:00. Kierowca ciężarówki przez nieuwagę zjechał z drogi i ugrzązł w błocie. Gdy mężczyzna próbował wyjechać z rowu, naczepa zaczęła niebezpiecznie przechylać się w stronę pola. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że nie poradzi sobie sam i wezwał na pomoc strażaków.

Druhowie z Budziszewka wsparci przez rogozińską jednostkę rozpoczęli działania od przeładowania części świń na specjalnie podstawiony samochód, bowiem wyciąganie ciężarówki z grząskiego rowu z pełnym załadunkiem mogłoby być zbyt ryzykowne. Przy całej akcji obecni byli pracownicy Inspekcji Weterynarii, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt. Na miejscu pojawili się też strażnicy miejscy i policjanci.

Gdy masa naczepy została zmniejszona, strażacy podczepili do ciężarówki liny holownicze i przy użyciu wozu bojowego oraz traktora, wyciągnęli ją z powrotem na drogę.

budziszewska-ciezarowka-tuczniki
źródło: oborniki.naszemiasto.pl
foto: Łukasz Gracz
Tagi: świnie

(Odwiedzono 121 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *