Bez seniorów


Radny Z. Chudzicki zaprezentował pomysł i projekt utworzenia Rady Seniorów Gminy Rogoźno. Takie gremia funkcjonują w wielu gminach min. Oborniki, Chodzież, Wągrowiec. Składają one postulaty w formie uchwał w istotnych sprawach i potrzebach seniorów oraz pełnią funkcję doradczą burmistrza i rady. Głos zabrał w tej sprawie radny A. Nadolny, który powiedział, że emeryci mają różnego rodzaju związki i organizacje, w których emeryci się udzielają, więc byłoby to powielanie kolejnej organizacji.

Przewodniczący rady dodał, że wszyscy mają wstęp na sesję mimo wszystko, aż tak dużo nie widać uczestniczących w obradach seniorów. Sprawdził też wnioski do budżetu z ostatnich trzech lat i po przeanalizowaniu, nie znalazł ani jednego wniosku złożonego przez emerytów stowarzyszonych w organizacjach. Radny Janus też nie rozumie, czemu ma służyć Rada Seniorów, skoro w swoich organizacjach działają bardzo dobrze, nie wystawili swoich kandydatów w wyborach, a teraz chcą tworzyć Radę Seniorów i wspomagać Radę Miejską. Radny J. Łatka złożył formalny wniosek, aby tym tematem po raz kolejny zająć się na komisjach, zaprosić seniorów, aby wypowiedzieli się w tej kwestii. Wniosek ten jednak w głosowaniu sesyjnym – upadł. Uchwały też nie podjęto.

źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609

(Odwiedzono 35 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *