Będziemy mieli czyściejsze jeziora w gminie z nowoczesną bazą sportowo-rekreacyjną?

Gmina Rogoźno cieszyć się może bogactwem wód. Czy w końcu uda się wydobyć potencjał obszaru, w którym ukryte są naturalne zbiorniki wodne?

Szambo, gnojowica, pomyje – to tylko garstka określeń na stan wód w jeziorach na terenie Gminy Rogoźno. Szczególnie dotyczą one największego zbiornika, którym jest Jezioro Rogozińskie. To ma się jednak zmienić.

W kwietniu ma ruszyć duży program oczyszczania wód na terenie Gminy Rogoźno. Nie chodzi tutaj tylko o główny zbiornik w mieście, ale i te mniejsze. Ważne w tym programie jest też zablokowanie dopływu na teren rogozińskiego samorządu zanieczyszczonych wód z sąsiednich gmin. Szczególnie chodzi tutaj o Skoki. Specjalne urządzenia mają redukować ilość trujących substancji w choćby Małej Wełnie. Zobacz cały artykuł na tej stronie
źródło: eoborniki.pl

(Odwiedzono 451 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *