Aż 298 tys. zł dla społeczności Powiatu Obornickiego – dobre wieści z ostatniej sesji Sejmiku Województwa

mapa Powiat Obornicki

Na Fanpage Błażej Cisowski – Radny Powiatu Obornickiego na Facebooku czytamy:

♦️ W poniedziałek 30 maja zebrał się na sesji „regionalny parlament”, czyli Sejmik Województwa Wielkopolskiego. W trakcie obrad udzielono absolutorium Zarządowi Województwa, w którym zasiadają między innymi Marszałkowie Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski.

♦️ Sejmik podjął ważne uchwały dotyczące wojewódzkich programów i konkursów, dzięki którym do Powiatu Obornickiego, w tym do naszych sołectw, właścicieli zabytków i samorządów gminnych, trafi 297.750 zł.

♦️ W ramach rozstrzygnięcia XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” Sołectwo Studzieniec otrzymało 46.000 zł na zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej poprzez budowę wiaty, doposażenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Studzieńcu. Dla Sołectwa Boruchowo przewidziano 50.000 zł na zagospodarowanie terenu w Boruchowie, czyli realizację projektu „Ruch, zabawa i ćwiczenia łączą pokolenia”. Z kolei Sołectwo Uścikówiec ma 43.150 zł na projekt „Blisko rzeka, blisko las, miło spędzisz u nas czas”, czyli zagospodarowanie terenu przy świetlicy.

♦️ Uchwała w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, również uwzględnia wnioski z naszego powiatu. Parafia Parkowo otrzymała 15.000 zł na dalsze prace konserwatorskie przy polichromiach kościoła w Wełnie (Sołectwo Kaziopole) autorstwa mistrza Adama Swacha, a dokładnie na restaurację malowideł ambony z obrazami św. Marka Ewangelisty i Holofernesa. Ponadto 20.000 zł zagwarantowano na prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym św. Izydora w kościele farnym św. Wita w Rogoźnie.

♦️ Rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie – nie wyrzucaj, podziel się z innymi” przyniosło Gmina Rogoźno 20.000 zł, a Gmina Oborniki 19.600 zł na realizację projektów dotyczących ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce.

♦️ Gm. Oborniki przyznano również 34.000 zł w ramach programu „Kulisy kultury”. Projekt dotyczy remontu i doposażenia sali kameralnej Ook Obornicki Ośrodek Kultury.

♦️ Nasza powiatowa społeczność skorzysta także na programie „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Gm. Oborniki otrzymała bowiem 50.000 zł na projekt „Skwer Miodowy przy ul. 4 stycznia 1919 r. w Obornikach”. Projekt ten obejmuje nasadzenia drzew i krzewów, zakup ławek, koszy na śmieci oraz zrobienie alejek przepuszczalnych na 144 m kw. 👍👍👍

Źródło https://www.facebook.com/bcpob/

Powiązane wpisy:

Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.
(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, lingwistyką, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *