99. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego – zaproszenie

RCK, Muzeum Regionalne w Rogoźnie, Hufiec ZHP Oborniki i Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie zapraszają delegacje oraz mieszkańców do wspólnego uczczenia 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w piątek 29 grudnia 2017 roku.

Program:
14.00 (pl. Powstańców Wielkopolskich) Powitanie gości
* przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie
* krótka prezentacja historii Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rogoźnie
* Hołd Poległym – składanie wiązanek, zapalanie zniczy przy pomniku na pl. Powstańców Wielkopolskich
15.00 (cmentarz parafialny) Hołd Poległym – składanie wiązanek, zapalanie zniczy przy zbiorowej Mogile Powstańczej oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy grobie mjra Antoniego Biskupskiego – głównodowodzącego powstaniem w Rogoźnie

W przyszłym roku przypada 100. rocznica, która zasługuje na szersze rozpropagowanie tego wydarzenia. W związku z zamiarem wydania w przyszłym roku słownika biograficznego miejscowych Powstańców Wielkopolskich Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz zwraca się do Państwa o pomoc w uzupełnianiu biogramów (pamiątki po swoich przodkach – powstańcach).

(Odwiedzono 69 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *