7 lutego w sali wiejskiej w Parkowie…


… odbyło się zebranie sprawozdawcze miejscowej jednostki OSP. Na wstępie dokonano wyboru przewodniczącej zebrania, która została jednogłośnie Ewa Szatkowska oraz sekretarza – został nim już tradycyjnie sekretarz jednostki Błażej Cisowski. Prezes Ryszard Obst w swym wystąpieniu oficjalnie poinformował strażaków i gości, że na przełomie kwietnia i maja jednostka otrzyma nowoczesny, od dawna oczekiwany średni wóz ratowniczo-gaśniczy pozyskany dzięki środkom unijnym z WFOŚiGW i funduszom gminy. Podkreślił, że pozyskanie samochodu było pracą zespołowa i serdecznie podziękował wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w to zakończone sukcesem przedsięwzięcie. Dodał też, że w związku z pozyskaniem wozu remiza otrzyma nowe bramy wjazdowe, na które zagwarantowane zostały środki w budżecie gminy. i Sebastiana Lisa. Kolejne zebranie parkowskich strażaków odbędzie się na początku przyszłego roku i w związku z zakończeniem pięcioletniej kadencji zarządu będzie to zebranie wyborcze.

osp-parkowo-zebranie
źródło: Goniec Rogoziński nr 5/606

(Odwiedzono 133 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

2 myśli w temacie “7 lutego w sali wiejskiej w Parkowie…”

  1. Panie Krzysztofie,
    Czy otarł się Pan w swoich poszukiwaniach historycznych o bitwę pod Rogoźnem jaka miała miejsce 10 lutego 1813 między oddziałami Wielkiej Armii Napoleona i expedycyjnym korpusem rosyjskim?

    Chodzi mi o stan osobowy IV Pułku Nadwiślańskiego, który w momencie rozpoczęcia bitwy liczyl 140-150 z czego w totalnym rozbiciu i wojennym haosie dotarło do Parkowa (wzgórze Koci Sad) tylko 30-50 w większości lżej lub ciężko rannych. W grupie, która
    przeżyła tą bitwę najprawdopodobniej był protoplasta Wielkopolskiej linii Ronków (vel Runków).Obecnie pracujemy nad drzewem genalogicznym naszej rodziny i wszelki informacje z nim związane będą mile widziane.
    Serdeczne pozdrowienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *