30-lecie muzeumW Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz 29 stycznia odbyło się otwarcie wystawy jubileuszowej “30 lat minęło…” z okazji 30 lecia istnienia tej placówki.
Przewodniczący rady muzeum historyk Władysław Ruks przedstawił na wstępie rys historyczny instytucji. Liczne gratulacje i życzenia nieustannego rozwoju placówki usłyszeli pracownicy. Na jubileuszową ekspozycje składają się plansze ze zdjęciami przypominającymi 209 zorganizowanych w muzeum na przestrzeni jego istnienia wystaw czasowych. Zaprezentowanych zostało w sumie 1135 zdjęć, z których większość wykonała Małgorzata Skwisz. Pierwsza z wystaw czasowych odbyła się już w roku 1984, czyli rok po otwarciu muzeum, które miało miejsce 29 stycznia 1983r. Wiele z wystaw zawierało niezwykle cenne eksponaty, inne prezentowały cuda przyrody, dzieje ludzi, organizacji i stowarzyszeń, jeszcze inne dzieła utalentowanych twórców, a wszystkie razem składają się na bezcenny wieloletni dorobek, świadczący o pracowitości i pomysłowości rogozińskich muzealników.

źródło: Goniec Rogoziński

(Odwiedzono 61 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.