3 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Rogoźnie

W tym roku miną już 3 lata, odkąd młodzi mieszkańcy Rogoźna i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego startu. W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 500 osób – mówi Zbigniew Chudzicki, koordynator Akademii w Rogoźnie.

Trenerzy Akademii, pochodzący z Rogoźna i okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają około 60 dzieci (w tym także dziewczynek), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ubezpieczone jest od wypadków na boisku, a także w drodze na turnieje, np. w ramach jednych z największych rozgrywek dla najmłodszych w Europie Środkowo-Wschodniej: Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich czy Reiss Cup. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych. – W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Rogoźnie – stwierdza Zbigniew Chudzicki. Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika.

Rozkwit Akademii w Rogoźnie aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi. – Po tych kilku latach widzę, że całe Rogoźno może być dumne z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Rogoźno słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Rogoźnie, koordynator Zbigniew Chudzicki z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość. – Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze podczas których także rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem lokalizacji Zbigniewem Chudzickim pod nr tel.: 603113065 bądź pod adresem: z.chudzicki@akademiareissa.pl

(Odwiedzono 76 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *