17 września przy pomniku Ofiar Katynia i Sybiru…


… na pl. Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę napaści sowieckiej na ziemie II Rzeczypospolitej, która miała miejsce w dniu 17 września 1939 roku.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Koło Sybiraków w Rogoźnie i Rogozińskie Centrum Kultury. W jego trakcie odegrano Mazurka Dąbrowskiego, Hejnał Rogoźna i Marsz Sybiraków, a okolicznościowe przemówienie nakreślające tło historyczne sowieckiej agresji i masowych wywózek na Sybir wygłosił prezes organizacji rogozińskich Sybiraków – Zygmunt Strenczak.
Na zakończenie przybyłe delegacje reprezentujące Sybiraków, władze samorządowe, organizacje społeczne i placówki oświatowe, złożyły wiązanki kwiatów i zapalone znicze u stóp pomnika.

rocznica-napasci-sowieckiej
źródło: Goniec Rogoziński nr 22/597
foto: rogozno.pl

(Odwiedzono 64 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *