17 południk w Rogoźnie – zdjęcia

17.07.2017 odbyło się inauguracyjne oznaczenie i odsłonięcie tablicy informacyjnej 17-tego południka długości geograficznej wschodniej przebiegającego przez nasze miasto. Południk oddalony jest 1168 km od Greenwich. W Polsce oprócz Rogoźna na 17. południku leżą również: Słupsk, Poznań i Wrocław. 17. południk przebiega przez osiemnaście państw: Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnie i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, Namibię oraz Republikę Południowej Afryki. Trwa konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie promujące nasz południk. Od sierpnia w Urzędzie Miejskim będą dostępne specjalnie przygotowane z tej okazji znaczki turystyczne – okrągłe, drewniane krążki, które są pamiątką z miejsca, do którego dotarł turysta. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Rogozińskie znaczki będą przedstawiać dwa miejsca – muzeum regionalne, a drugi – związany jest z 17 południkiem. Oficjalnego odsłonięcia tablicy informacyjnej dokonali
włodarze miasta z pomocą małej rogoźnianki. Przybyli mogli symbolicznie przekroczyć 17. południk, pod szpalerem przygotowanym przez dziewczęta z Pa-Mar-Sze. Uroczystość prowadził nowy dyrektor RCK – Marcin Matuszewski.

Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć


źródło: Goniec Rogoziński nr 15/669

(Odwiedzono 306 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *